Zábavné pořady Akademie třetího věku

http://serdarabay.com/american-based-essay-writing-companies/

Akademie třetího věku je volný cyklus zábavných a vzdělávacích pořadů pro seniory. Pokud máte zájem uspořádat u vás některý z pořadů, seznamte s organizačními pokyny ZDE.

Katalog pořadů Akademie třetího věku ke stažení ZDE.

 

Zábavná historie medicíny

Dozvíte se neuvěřitelné historky z dějin lékařství a zdravotní péče. Víte, jak fungovaly byzantské nemocnice? Jaké recepty se předepisovaly ve středověku nejčastěji? Průřezový pořad o zajímavostech z lékařského prostředí minulosti.

essay writer service

Zábavná historie cestování

Pořad Zábavná historie cestování vás zavede do exotických krajin a představí vám řadu kuriózních dopravních prostředků. Uvidíte, kdo stál u počátků moderního cestování a čím vším se v minulosti jezdilo, létalo a plulo.


Zábavná historie bydlení

Bydlení má za sebou velice dlouhou a pozoruhodnou minulost. Dozvíte se,  jak se dělaly dřevěné domy a dokonce i dřevěné komíny. Uvidíte, jak se bydlelo ve vagonech a kde stojí „ptačí domy“. Na závěr si ukážeme zajímavá podzemní města i tzv. „města duchů“.


Zábavná historie filmu

Pořad Zábavná historie filmu vás seznámí s unikátními zajímavostmi z období vzniku kinematografie. Představíme si první hvězdy filmového plátna, okolnosti příchodu zvukového filmu i tajemství továrny na sny, která je větší než Hollywood.


Zábavná historie divadla

Divadlo je prostředí, ve kterém o zábavu nikdy nouze nebyla. Projdeme si divadelní historií od Řecka až ke stavbě našeho národního divadla. Ukážeme si unikátní dochované vybavení barokní divadelní scény, které nám závidí celý kulturní svět. Dozvíte se, co byli ochotni pro kariéru obětovat operní zpěváci, nebo čím se řešily žárlivé scény mezi herečkami.


Zábavná historie módy

Móda nás provází po celou naši kulturní historii a není proto divu, že bylo zaznamenáno velké množství pozoruhodných módních událostí. Seznámíte se s unikátními módními kreacemi, které byli naši předci ochotni oblékat. Dozvíte se, jak móda vzniká a proč se neustále mění.


Zábavná historie umění

Pořad Zábavná historie umění nás zavede do podivuhodného světa lidské fantazie. Ukážeme si, jak výrazně se v průběhu času měnily ideály umělecké krásy a co by naši předkové před námi raději zatajili. Podíváme se do nejbohatších pokladnic umění a prozkoumáme několik uměleckých unikátů i zevnitř.


Zábavná historie peněz

Téma peněz je natolik zásadní, že v cyklu zábavné historie nemůže chybět. Dozvíte pozoruhodné informace o vzniku a fungování platidel. Připomeneme si, co dokáže inflace a proč se s bankovkami občas zatápí. Prohlédnete si historické unikáty a na závěr si zkontrolujete peněženku, jestli v ní náhodou nenosíte nějaký ten sběratelský poklad.


Zábavná historie jídla a vaření

Pořad Zábavná historie jídla a vaření přináší zajímavý pohled na kulinářské umění našich předků. Dozvíte se, co všechno chutnalo starým Římanům a proč hodovali v leže. Navštívíme černou kuchyni a začteme se do recepisů autorky první české kuchařky – paní Magdaleny Dobromily Rettigové.


Zábavná historie vyučování

Vyučování je z hlediska zábavné historie velmi vděčné téma. Dozvíte se, jak se z kantorů stali učitelé a proč „Učitel národů“ vlastně učitelem moc nebyl. Prohlédneme si staré školní třídy a školní pomůcky. Víte, na co se používalo „olůvko“, inkoustovka a kalamář? Na závěr zazní několik perliček ze starých žákovských knížek.


Zábavná historie domácích mazlíčků

Domácí zvířata dělají lidem radost od nepaměti. V pořadu Zábavná historie domácích mazlíčků si ukážeme, kdo všechno v minulosti sdílel s lidmi jejich příbytky. Dozvíte se spoustu zajímavostí a kuriozit o tom, jak se domácí mazlíčci zapsali do historie.


Zábavná historie kriminalistiky

Historie kriminalistiky je zajímavostmi přímo protkaná. Ukážeme si počátky policejních sborů, slavné kriminalisty a jejich největší úspěchy. Dozvíte se, kdo byl slavný londýnský „Jack rozparovač“. Naše putování kriminalistickou historií zakončíme vzpomínkou na slavného Čecha, který se pokusil prodat pražskou tramvajovou linku i samotný Karlštejn.


Zábavná historie architektury

V pořadu Zábavná historie architektury si prohlédneme skutečné divy a kuriozity. Uvidíte i architektonické unikáty, které odnesl čas a dnes již po nich není ani stopy. Dozvíte se, kdo zachránil Eiffelovu věž před zbouráním, která budova měří na délku 4,5 km a ve které stavbě se dělaly dešťové mraky.


Zábavná historie hasičů

Profesionální i dobrovolné hasiče nepochybně potěší tématický kaleidoskop zajímavostí a historických kuriozit. Vrátíme se do hluboké historie a ukážeme si, nejen historickou techniku, ale i celou organizaci protipožárních opatření v různých historických epochách.


Zábavná historie sportu

Pořad Zábavná historie sportu se věnuje zajímavým sportovním aktivitám našich předků. Dozvíte se velmi kuriózní pravidla a sportovní předpisy. Připomeneme si i pozoruhodné disciplíny obnovených Olympijských her, nad kterými se dnes už jen pobaveně  usmíváme.


Zábavná historie humoru

V pořadu Zábavná historie humoru si zavzpomínáme na nejslavnější humoristy a jejich nezapomenutelné výkony. Dozvíte se spoustu perliček ze zákulisí i zajímavosti o životních osudech slavných komiků. Připomeneme si i dvorní šašky, kteří v historii fungovali nejen pro obveselování společnosti.


Zábavná historie reklamy

Reklama je velmi zajímavé odvětví lidské činnosti. V tomto pořadu se dozvíte, jaké fungovala reklama v různých časových obdobích. Představíme si otce reklamy a jeho slavný „humbuk“. Na závěr si ukážeme staré „zakázané“ reklamy, které by se dnes již nikdo zveřejnit určitě neodvážil.


Zábavná historie kouzel a iluzionistů

Kouzla a iluze jsou i dnes velmi atraktivní téma. A což teprve v historii. Dozvíte se pozoruhodné informace o nejslavnějších eskamotérech a jejich udivujících výkonech. A i když to eskamotéři nemají rádi, my si několik zajímavých kouzelnických triků dokonce prozradíme.


Zábavná historie českých králů

Pořad Zábavná historie českých králů se věnuje zajímavostem že života našich panovníků. Dozvíte se spoustu pozoruhodných informací o tom, jak trávili svůj veřejný i soukromý život. Nebudou chybět ani kuriozity, kterými se nesmazatelně zapsali do dějin.


Zábavná historie českých královen

Pořad Zábavná historie českých královen navazuje na předchozí tématický díl. Věnuje se zajímavostem že života manželek našich panovníků. Společně odhalíme pozoruhodné životní osudy, které zaujaly už tehdejší kronikáře a nakonec si připomeneme životní příběh poslední české královny.


Zábavná historie českých šlechtických rodů

České šlechtické rody zanechaly v naší historii nepochybně výraznou stopu. Podíváme se na mimořádné osobnosti i na „černé ovce“ rodiny, pozoruhodné svatby i zvláštní dědická řízení. Na závěr se podíváme i na novodobou historii. O zajímavosti a kuriozity tedy nouze rozhodně nebude.


Zábavná historie českých světců

V seznamu našich světců je řada jmen, která přitahují i dnes zvláštní pozornost. V pořadu Zábavná historie českých světců se budeme věnovat několika neznámějším osobnostem a jejich osudům. Hlavní protagonistou pořadu je pražský arcibiskupský generální vikář, jehož životní osudy si podrobně přiblížíme.


Zábavná historie husitských časů

Pořad Zábavná historie husitských časů nás zavede do období, kdy bylo v Čechách opravdu živo. Tato doba byla zajímavostmi a kuriozitami protkána. Podíváme se, jak řádili Adamité v Čechách. Dozvíte se, co se v životopise Jana Žižky z Trocnova moc nerozmazávalo a čím se proslavil Jeroným Pražský.


Zábavná historie rudolfínských časů

Rudolfínská doba dodnes voní tajemnem a magií. Ukážeme si zajímavosti ze života posledního císaře, který z Pražského hradu skutečně vládl. Připomeneme si Golema, magistra Kellyho i zajímavou Rudolfovu štolu.


Zábavná historie napoleonských časů

Nikdy se nenaučil pořádně francouzsky. Budoucího tchána málem připravil o trůn. Pokusil se o sebevraždu falešným jedem. Potřeboval půl litru voňavky denně. Císařskou korunu si posadil na hlavu sám. Na 100 dnů se mu podařilo otočit historii zpět. Zkrátka pořad, na který se nezapomíná.


Zábavná historie viktoriánských časů

Pramáti několika evropských panovnických rodů. Měla devět dětí a 42 vnoučat. Vládla Británii 64 let a přežila tři atentáty, stala se indickou císařovnou. Její říše zabírala 20 procent zemského povrchu.


Zábavná historie českých hradů

Pořad Zábavná historie českých hradů se věnuje zajímavostem o známých i méně známých hradních stavbách. Skoro každý hrad má ve svých zdech nějakou otisk pozoruhodných událostí, které stojí za zveřejnění. Podíváme na Kost, Loket, Pecku, Rábí, Bouzov a další.


Zábavná historie českých zámků

Pořad Zábavná historie českých zámků tématicky navazuje na předchozí díl o českých hradech. Navštívíme opět řadu zajímavých míst s pozoruhodnou historií. Tentokrát se podíváme na Lednici, Nebílovy, Kynžvart, Žleby a další.


Zábavná historie českých kostelů

V pořadu Zábavná historie českých kostelů společně navštívíme katedrálu sv. Bartoloměje, chrám sv. Barbory, metropolitní katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha, Poutní kostel Svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře a další.


Zábavná historie českých klášterů

V pořadu Zábavná historie českých klášterů společně navštívíme benediktínský klášter Kladruby, cisterciácký klášter Zlatá Koruna, benediktínský klášter Sázava, premonstrátský klášter Teplá a další.


Zábavná historie vánočních svátků

Pořad Zábavná historie vánočních svátků se věnuje zajímavým tradicím a pozoruhodným zvykům v Čechách i v zahraničí. Dozvíte se pohnuté životní osudy autora České mše vánoční, uvidíte unikátní sbírku betlémů a naučíte se správně zdobit adventní věnec.


Zábavná historie silvestrovských svátků

Konec roku je tradičně vyhrazen silvestrovským svátkům. V pořadu se dozvíte zajímavé detaily ze života sv. Silvestra i důvody, proč se slaví zrovna v tento výjimečný den.

Pokud máte zájem uspořádat u vás některý z pořadů, seznamte s organizačními pokyny ZDE.

Katalog pořadů Akademie třetího věku ke stažení ZDE.


| HOME | SEMINÁŘE | KALENDÁŘ | O LEKTOROVI | PRO SENIORY| KONTAKT |

Comments are closed.